Ut. 26. sep 2023

SmeZdravi.sk

Magazín pre lepšie zdravie a kondíciu

Rúško na tvári zabraňuje svetlu

3 min čítania

Ešte aj v aktuálnej dobe je rúško našou súčasťou a dlho ešte aj bude. Plní stále svoju významnú ochrannú funkciu, avšak pozor, pleť pod ním trpí. Veľa z nás ho nosí stále, aj v exteriéri.

Rúško na tvári zabraňuje svetlu
Rúško na tvári zabraňuje svetlu (zdroj: komerčný článok)

„Ozdoba“ pleti, ale aj symbol zodpovednosti bude naše tváre zdobiť ešte zrejme dlho. V exteriéri je ich nosenie dobrovoľné, no len v tom prípade, ak sme od ostatných vzdialení minimálne dva metre. Dlhé nosenie rúšok nemusí vyhovovať pokožke tváre. „Možno si to neuvedomujeme, no keď nosíme rúško, pleť pod ním sa správa ako počas noci. Najmä v tom prípade, ak ide o málo priedušné a tmavé materiály. Navyše, pleť je vysušovaná, začervenaná, môže sa vyskytnúť rozšírenie drobných žiliek. Dochádza k zhoršeniu kožných ochorení a k drobným zápalovým procesom,“ tvrdí o nepriaznivom dopade nosenia rúšok MUDr. Janka Holešovská, MBA., vedúca lekárka kliniky Medicor.

Čo sa pri nosení týchto ochranných pomôcok odporúča dodržiavať? Vedúca lekárka kliniky Medicor odporúča venovať pozornosť pleti, a to nielen pred nasadením si rúška, ale aj po jeho zložení. Vhodné sú podľa nej krémy ľahšej konzistencie. „Make-up odporúčam pod rúško len vo výnimočných prípadoch. Prospeje, ak si počas dňa navlhčíte pleť viackrát vodou v rozprašovači,“ hovorí MUDr. Holešovská. Po zložení si rúška by sme si mali pleť ošetriť nie príliš agresívnou pleťovou vodou a znovu naniesť krém.

Siahať by ste mali po svetlých farbách rúška z materiálu bavlny, je zrejmé, že pokožka pod nimi ľahšie dýcha. Pravidelnú regeneráciu môžete dosiahnuť kombináciou drakuloterapie a LED svetla. Využíva sa tu vlastná krv každého pacienta. „Ide o zanedbateľný odber, do 16 mililitrov. Následne sa odobratá krv umiestni do špeciálnej centrifúgy, kde sa od krvi oddelia jednotlivé časti. Dôležité sú krvné doštičky, ktoré obsahuje práve jedna zo zložiek – plazma. Jej súčasťou sú totiž rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku,“ približuje drakuloterapiu Janka Holešovská. Zákrok je doplnený o nebolestivé ošetrenie LED svetlom. To má široké využitie na všetky typy pokožky, môže sa aplikovať aj na opálenú. „Zároveň jeho používaním aspoň raz týždenne zabránime degradácii kolagénu a stimulujeme tvorbu nových kolagénových vlákien. Zabezpečuje tiež lepšie prekrvenie tkaniva a tým spevňuje pokožku. Tá je po ošetrení aj viditeľne zdravšia,“ dodáva vedúca lekárka.

Tip na starostlivosť o rúška: Prať by sme ich mali pravidelne, ideálne pri teplote 90 stupňov. Aviváž môže pleť dráždiť, využiť môžete aj pracie prostriedky určené deťom.

Komerčný článok

Podobné články

2 min čítania

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!