Ne. 14. júl 2024

SmeZdravi.sk

Magazín pre lepšie zdravie a kondíciu

Plazma na pomoc pokožke

2 min čítania

Teploty nás na Slovensku poriadne potrápili aj toto leto. Ani začiatok jesene neodsunie slnko na vedľajšiu koľaj. Slnko neprospieva najmä našej pleti s pokožkou. Prvou pomocou môže byť drakuloterapia, inak nazývaná aj plazma terapia.

Plazma na pomoc pokožke
Plazma na pomoc pokožke (zdroj: komerčný článok)

Počas letných mesiacov bola pleť vystavovaná väčšej záťaži v dôsledku klimatizácie, chlórovaných bazénov, no najmä slnečného žiarenia. UVB a UVA žiarenia zvyšujú riziko rakoviny kože. „Čo sa týka negatívnych vplyvov, spektrum UVB spôsobuje aj sčervenanie až spálenie pokožky. Vedie k zdrsneniu, neživému vzhľadu pleti, tvorbe pigmentácií a urýchľuje vráskavenie,“ upozorňuje vedúca lekárka MUDr. Janka Holešovská, MBA. z popradskej kliniky Medicor. „UVA preniká do hlbších vrstiev kože, podkopáva základy a štruktúru kože, pretože rozrušuje a ničí vlákna kolagénu a elastínu. Je zodpovedné za predčasné starnutie a tvorbu vrások, stratu odolnosti a pružnosti, tvorbu rozšírených cievok a pigmentácií.“
Po vplyvoch, ktoré boli počas leta mimoriadne náročné na pleť, by si zaslúžila od vás poriadnu regeneráciu.

Poznáte účinky plazmy?

Plazma je zložka krvi, ktorá je bohatá na proteíny, imunoglobulíny, a hlavne krvné doštičky, ktoré sú nositeľmi mnohých rastových a stimulačných faktorov. 

„Krása je ukrytá vo vás, drakuloterapia je metóda, pri ktorej využívame prirodzený regeneračný účinok plazmy. Neexistuje žiadne iné sérum, ktoré by obsahovalo viac prírodných proteínov, rastových faktorov a ktoré by malo lepšie reparačné schopnosti. Výhodou ošetrenia je, že v porovnaní s ostatnými technikami ide o vlastnú krv a nie o cudzorodé látky,“ hovorí MUDr. Holešovská. Drakuloterapia pomáha tiež pri vráskach, hojení jaziev, akné, striách, prípadne rôznych typoch dermatóz.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!