St. 22. máj 2024

SmeZdravi.sk

Magazín pre lepšie zdravie a kondíciu

Čomu sa treba vyhýbať pri výbere vlasovej kozmetiky

2 min čítania

Vlasy sú korunou krásy. To už asi všetky vieme. No vieme aj to, ako sa o ňu správne starať? Pri výbere kozmetiky na vlasy by ste si mali dať naozaj záležať. Nie všetky šampóny a kondicionéry sú k vlasom šetrné. Často obsahujú nebezpečné látky, ktorými sa vlasy obalia a poškodzujú. Prečítajte si o ingredienciách, ktorým by ste sa mali pri výbere vlasovej kozmetiky vyhýbať.

Čomu sa treba vyhýbať pri výbere vlasovej kozmetiky (Foto: unsplash.com)

Sulfáty

Keďže majú vysokú čistiacu schopnosť, tak sulfáty využíva množstvo značiek – lacnejších aj drahších. Základné sú 4 typy – SLS, SLES, ALS a SCS. Okrem nečistôt na pokožke hlavy a vo vlasoch rozpúšťajú sulfáty aj esenciálne oleje, ktoré naša pokožka prirodzene vytvára. Je to taká bariéra voči externým vplyvom (prachu, slnku…). Pri každodennom používaní môže byť pokožka podráždená a nadmerne vysušená. To môže vyústiť až k vzniku lupín, zastaveniu rastu vlasov a ich nadmernému vypadávaniu.

Parafín

Parafín sa používa ako hydratačná zložka. Väčšinou sa táto položka nachádza v šampónoch a kondicionéroch určených na farbené, vysušené a lámavé vlasy. Je to jednoduchšia alternatíva, ako keby mala značka použiť kvalitné rastlinné oleje. Parafín má pri častom používaní za následok vysušenie kože (namiesto jej hydratácie) a vznik akné. 

Syntetické parfumy

Keď si vyberáte vlasovú kozmetiku, tak by ste si mali dať záležať aj na jej vôni. Keď je šampón, kondicionér alebo maska silne parfumované, neznamená to, že sú kvalitné. Znamená to, že obsahuje syntetickú parfumáciu, ktorou sa snažia zakryť všetky chemikálie. Mnohé z nich majú navyše živočíšny pôvod, takže je lepšie nahradiť ich „fragrance-free“ kozmetikou.  Tu rovno poradíme vyberať si dobre overené značky. Ak v tom stále nemáte jasno, zvoľte najlepšie dámske parfémy a najlepšie pánske parfémy, ktoré odporúčajú na stránkach NakupnaPoradna.sk, s nimi chybu nesprávite.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!