St. 22. máj 2024

SmeZdravi.sk

Magazín pre lepšie zdravie a kondíciu

Tekuté alebo v tabletách? Vyberáme najlepšie probiotiká

3 min čítania

Posilňovať imunitný systém sa dá rôznymi spôsobmi. Vitamíny, minerály alebo iné výživové doplnky nám v čase ohrozenia vírusmi alebo baktériami dokážu pomôcť. Skúšali ste už ale v čase chrípkového obdobia dať si napríklad probiotiká?

Tekuté alebo v tabletách? Vyberáme najlepšie probiotiká
(zdroj: unsplash.com)

Zdravé črevá = zdraví vy

Možno ste nevedeli, no základom našej imunity sú črevá. Ich dobrý stav a dobrý stav črevného mikrobiómu je kľúčový. Nachádzajú sa tam totiž bilióny dobrých a škodlivých mikroorganizmov, ktoré ovplyvňujú takmer všetky procesy v našom tele. Dôležité je, aby dobré baktérie prevažovali nad zlými. Má to vplyv na našu náladu, intímne zdravie, zdravie pokožky a mnoho ďalších vecí. Probiotiká, ktoré ovplyvňujú zdravie čriev, majú na to veľký vplyv. Možno sa zdá, že napríklad na rovnováhu mikobiómu v pošve je prijímanie probiotík ústami zbytočné. V skutočnosti je však dokázané, že niektoré probiotické kmene sa dokážu cez črevo dostať do vagíny. Tam zabránia rastu a šíreniu škodlivých baktérií a kvasinkových infekcií. A práve to dokážu len tekuté, nie tabletové probiotiká.

“Protiliek” na antibiotiká

Keď ochoriete, veľmi často vám lekár predpíše antibiotiká. Ich nadmerná spotreba však znižuje ich účinnosť a baktérie sú voči nim čoraz odolnejšie. Po užívaní antibiotík by ste mali svoj oslabený črevný mikrobióm posilniť probiotikami. Na ich nákup môžete využiť napríklad eTabletka zľavové kódy. Tekuté probiotiká sú síce drahšie, ale aj omnoho účinnejšie. Tekutá forma totiž zaručuje, že sa probiotiká do čriev dostanú živé a aktívne, pretože v žalúdku, ktorý je pre ne nepriaznivým prostredím, strávia málo času. Zároveň prídu do čriev vo väčšom množstve a môžu tak pôsobiť s maximálnym účinkom. Na to, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok, by ste mali užívať probiotiká každý deň.

Nezabudnite aj na prebiotiká

Na trhu nájdete veľké množstvo tekutých probiotík v rôznych veľkostiach, príchutiach a značkách. Ako sme spomínali, ich cena je vyššia, preto odporúčame použiť pri ich nákupe zľavové kódy pre slovenské eshopy alebo zľavy pre české eshopy. Vyberte si probiotiká, ktoré sú bez konzervačných látok, umelých farbív a GMO. Pomôcť vám môžu aj s tráviacimi problémami, ako sú hnačky, opakovaná zápcha alebo dokonca aj vysoký cholesterol. Dostať do tela ich môžete aj v potravinách – najmä v tých s vysokými probiotickými kultúrami. Probiotiká však nie sú účinné bez prebiotík. Prebiotiká prirodzene prijímate napríklad v zelenine a ovocí. Prebioticky pôsobia aj strukoviny a napríklad aj vločky. Ak takéto potraviny nejete, mali by ste ich do jedálnička určite zaradiť.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!