Ne. 14. júl 2024

SmeZdravi.sk

Magazín pre lepšie zdravie a kondíciu

Výhody bicyklovania, ktoré vás presvedčia, že tento šport treba skúsiť

2 min čítania

Jedným z najobľúbenejších športov je bicyklovanie. To pomáha k zdokonaľovaniu kondície a k zlepšeniu zdravia. Ako mnoho iných športov, ani bicyklovanie sa nezaobíde bez nevýhod.

Vo všeobecnosti je tento šport zdravý, ale nemusí byť vhodný pre všetkých. V tomto článku si môžete prečítať, aké výhody má bicyklovanie a či je pre vás vhodným športom.

Zdravie srdca

Cyklistika je výbornou výbornou voľbou pre vaše srdce. Jedna vedecka štúdia trvajúca až 5 rokov sledovala fyzickú aktivitu 1500 zúčastnených osôb. Tí, ktorí sa fyzickým aktivitám ako je bicyklovanie, beh a podobne venovali denne, mali o 31 % nižšiu pravdepodobnosť výskytu vysokého krvného tlaku v porovnaní s tými, ktorí nešportovali.

Strata tuku

To, že strata hmotnosti je jedných z veľkých výhod pravidelného bickylovania nie je žiadnym prekvapením. Bicyklovanie vo väčšej rýchlosti môže výrazne napomôcť spaľovaniu kalórií.

Štúdie dokázali, že v prípade starších žien, s diabetom bolo u nich možné znížiť množstvo viscerálneho tuku len v prípade, že spoločne s diétou sa venovali aj cvičeniu. Táto istá skutočnosť sa neskôr potvrdila aj u mladších žien.

Rýchlejšia regenerácia zranení

Aj týmto sa zaoberala štúdia. Tá sa venovala starším pacientom s bolesťou kolena a osteoartritídou. Po zavedení pravidelného bicyklovania do ich bežnej rutiny skutočne po nejakej dobe došlo ku zlepšeniu ich stavu.

Cyklistika sa odporúča ľuďom trpiacim bolesťami kĺbov alebo trpiacim nadváhou.Tieto skupiny sa môžu cítiť pohodlnejšie pri jazde na bicykli ako pri iných fyzicky náročných aktivitách pretože spôsobuje menší nápor na chrbát, bedrá, kolená a členky.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!