St. 24. apr 2024

SmeZdravi.sk

Magazín pre lepšie zdravie a kondíciu

3 hlavné dôvody, prečo by ste mali (začať) pravidelne plávať

1 min čítania

Či je človek mladý alebo starší, či je to mamička alebo manažér, či je to človek vykonávajúci fyzickú prácu alebo človek trpiaci problémami chrbtice – tí všetci by mali plávať. V tomto článku si môžete prečítať, prečo by ste mali začať plávať.

1. Posilnenie pľúc

Plávanie pôsobí blahodarne na srdcovú činnosť a na obehový systém. Vplyvom plávania sa zlepšuje okysličovanie krvi, zvyšuje sa kapacita pľúc a posilňuje sa svalstvo. Plávanie je veľmi vhodný šport pre ľudí s nadváhou.

2. Šetrné pre kĺby

Ľudia trpiaci bolesťami či ochoreniami chrbtice alebo kĺbov by sa mali plávaniu venovať pravidelne. Tiež je odporúčané aj ako rehabilitačné cvičenie. Plávanie je významné aj z hľadiska prevencie pokrivenia chrbtice a hernie platničky.

3. Precvičí celé telo

Voda kladie až o 14 % vyšší odpor ako vzduch, a preto je plávanie oveľa efektívnejšie než športy vykonávané na suchu. Pri plávaní sú zapájané aj vnútorné svaly, okrem toho v závislosti na štýle plávania pracujú aj ramená, paže, prsné svalstvo, stehná, zadok a lýtka. Plávaním si môžete vypracovať súmernú postavu.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!