Ne. 14. júl 2024

SmeZdravi.sk

Magazín pre lepšie zdravie a kondíciu

Používate prírodnú kozmetiku? Toto sú jej výhody a nevýhody

2 min čítania

Každá vec má svoje plusy a mínusy. Rovnako je to aj s prírodnou kozmetikou, ktorá sa na prvý pohľad môže zdať ako dokonalým riešením pre vašu pleť, no vo všetkých prípadoch to nemusí byť úplne pravda. Ak ju plánujete vyskúšať, tak bude pre vás tento článok určite užitočný. V skratke vám zhrnieme výhody a nevýhody, ktoré z nášho pohľadu prírodná kozmetika má.

Používate prírodnú kozmetiku? Toto sú jej výhody a nevýhody (Foto: unsplash.com)

Výhody prírodnej kozmetiky

Hlavným dôvodom, prečo väčšina ľudí siaha po prírodnej kozmetike, je jej bezpečnosť. Chcú sa vyhnúť chemikáliám, ktoré nie len že sú nebezpečné pre pokožku, ale aj pre naše zdravie. Aj keď zákony používanie týchto látok schvaľujú, tak sú prieskumy potvrdzujúce možné nebezpečenstvo. Prírodná kozmetika je vhodná tiež pre tých, ktorých pleť citlivo reaguje. Je totiž oveľa jemnejšia.

Prírodné vône ingrediencií v tejto kozmetike zaručujú, že neobsahujú žiadne pochybné prísady. Keď sú chemické produkty silne parfumované, snažia sa tým zakryť nepríjemný zápach látok, ktoré boli na výrobu kozmetiky použité. Produkty prírodného pôvodu mávajú tiež lepšiu vstrebateľnosť do pokožky. Neobsahujú totiž žiadne silikóny či minerálne oleje.

Jej nevýhody

Nevýhody prírodnej kozmetiky môžeme tiež spojiť s výhodami tej chemickej. Klasická hi-tech kozmetika býva oveľa účinnejšia pri rôznych kožných problémoch, pričom tá prírodná môže príznaky na určitý čas liečiť, no nikdy ho nevylieči. Chemická kozmetika je špeciálne testovaná a zbavená možných alergénov, ktoré sa v prírodnej nachádzajú. Nevýhodou prírodnej kozmetiky je prekvapivo aj dopad na životné prostredie – pri získavaní rôznych špecifických látok sa okolitá príroda znečisťuje. 

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!